ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22819 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Natáčí se film Dům v lukách s Klárou Melíškovou a Karlem Rodenem

0 jsk 13.6.2023

V polovině května začalo natáčení nového filmu Dům v lukách režisérky Terezy Kotyk. Jde o rakousko-český koprodukční snímek, který se téměř celý natáčí na jižní Moravě.

Ve filmu se objeví Klára Melíšková, Karel Roden, Elizaveta Maximová, syn Vladimíra Dlouhého Jiří Dlouhý či dcera Kláry Melíškové Antonie Hlavicová. Do kin by měl snímek dorazit příští rok.

Za silným příběhem snímku stojí rakouská režisérka s českými kořeny Tereza Kotyk, jejíž maminka emigrovala z Československa do Vídně v sedmdesátých letech. Režisérka, která se narodila v Praze, vyšla při tvorbě scénáře z rodinného příběhu a stejně jako její hrdinka Hana hledá své české kořeny.

Filmaři natáčí většinu filmu v Čechách, nyní na několik týdnů obsadili místa v obcích Jaroslavice u Znojma, Zbraslav na Moravě, Moravský kras, dalšími natáčecími místy jsou také bývalý hraniční přechod Hatě, Rudické propadání či Ernstbrunn a Vídeň v Rakousku.

Za zmínku stojí fakt, že zámek v Jaroslavicích si režisérka vybrala jako filmový velký dům, který představuje mimo jiné hostinec a statek její babičky.