ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5508 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Našli dosud nezveřejněný duet Micka Jaggera a Carly Simonové

0 jsk 27.8.2018

Dosud nezveřejněný duet britského zpěváka Micka Jaggera a americké popové zpěvačky Carly Simonové se našel po více než 45 letech od jeho nahrání. Píseň podle dostupných indicií vznikla v roce 1972 a teprve nedávno byla objevena na kazetě, kterou vlastní sběratel nahrávek Jaggerovou skupiny Rolling Stones, londýnský podnikatel Matt Lee.

Skladba Fragile, je pomalou milostnou baladou navozující u posluchačů dojem, že Jagger a Simonová sedí spolu u klavíru a zpívají. Simonová se v listopadu 2016 rozpovídala o tomto ztraceném duetu v rozhovoru pro hudební magazín Rolling Stone, přičemž uvedla, že nahrávka je ztracena již několik desítek let.

„Za klavírem jsme strávili zhruba hodinu,“ přiblížila v rozhovoru Simonová, která zároveň zazpívala zpaměti i jeden verš písně: „Funny, funny, funny, funny, funny. How love can make you cry.“ To se shoduje s Leeho nahrávkou – kromě slova cry, které se na ní jeví jako change. Většinu zpěvu realizoval Jagger, zatímco Simonová přidala harmonie.

Lee odmítl prozradit, odkud pochází předmětná nahrávka. Našla se dva roky poté, co byla objevena dříve neznámá skladba od Rolling Stones s názvem No One Loves You More Than Me.

Tagy: