ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7376 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

“Dokud nás smrt nerozdělí”- víkend s láskou i bez ní, v minulosti i budoucnosti

0 Lucia Daňková 8.11.2014

MEZIPATRA 2014                 6.- 13.11.2014   a  5.-22.11. 2014

15.ročník mezinárodního queer festivalu nabídne letos přes 70 snímků  zejména o lásce. Projekce letos spojuje jednotné téma “Dokud nás smrt nerozdělí”.   Festival upozorňuje na neoddělitelnost intimního a společenského, jednotlivce a společnosti a nabízí vyvážené zobrazení postav, které jsou v mainstreamové kultuře a médiích obvykle plné stereotypů a klišé. Doprovodný  leckdy zasadí uváděné snímky do kontextu a zážitek z nich ještě umocní. V sobotu od 16 hodin promluví v Galerii Langhans programová ředitelka Mezipater Lucia Kajánková s mladou filmovou teoretičkou Sandrou Hezinovou, jejíž diplomová práce o českém queer filmu získala nominaci na cenu CEFS, a režisérem Radimem Špačkem. Zájemcům nabídnou Zprávu o stavu českého filmu zaměřenou na zobrazení queer postav v současných tuzemských snímcích. V úterý 11. listopadu v 18.30 hodin vás potom pozveme na akci Pride Voices. V rámci ní se nechte inspirovat příběhy Lukáše Houdka nebo Ester Janečkové. Mezipatra setrvají v Praze do 13.listopadu, poté se stěhují do Brna. (15.-22.11.2014)

 DOLLS  na Jatkách                           5.11.- 19.12 2014    

Jatka 78 – nový divadelní a multižánrový  prostor  je otevřen v historických prostorách  Pražské tržnice.  Vznik inicioval  úspěšný soubor nového cirkusu Cirk la Putyka. Manažerem projektu  je bývalý šéf Nové scény Národního divadla Štěpán Kubišta.  Zatím budou Jatka  78 fungovat ve zkušebním provozu do 19.prosince, naplno pak po rekonstrukci od příštího dubna.  Prostor nabídne novocirkusové  workshopy a divadelní představení. O víkendu nabídnou nejnovější a zároveň už velmi  oblíbenou  a vyhledávanou věc DOLLS a to po oba dny. Akrobaté z Německa, Francie a Mexika v choreografiích Josefa Fručka a Lindy Kapetaney. Letos naposledy v Praze!

Rudé právo  vs. Paměť národa        6.- 30.11.2014

Propagandu deníku Rudé právo i svět osobních vzpomínek lidí, které ovlivnily restrikce komunistického režimu, představuje výstava Rudé právo vs. Paměť národa. Příběhy lidí zaznamenala organizace Post Bellum. Výstava probíhá  v obchodní pasáži administrativního centra Florentinum nedaleko Masarykova nádraží. Potrvá do 30.11.2014.  V místech, kde nyní Florentinum stojí, dříve sídlilo Vydavatelství Ústředního výboru KSČ a přímo v budově byla i redakce a tiskárna Rudého práva.

cannafest   2014                        7-9.11.2014

Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest se koná už popáté. Své brány otevře tradičně v listopadu, konkrétně 7. – 9. 11. 2014, na Výstavišti Incheba v Praze.  Organizátoři veletrhu připravili  pro návštěvníky celou řadu novinek a vychytávek.vJednou z nich je například změna v organizaci odbavení návštěvníků. „Chceme, aby lidé, kteří na veletrh zavítají, nemuseli dlouho čekat před vchodem, ale aby byli hladce a bezproblémově odbaveni. S tím souvisí i zlepšení informačního systému veletrhu,“ říká ředitel veletrhu Lukáš Běhal. Ten také prozradil, že letošní Cannafest bude ještě více než v předešlých letech zaměřen na využití konopí v medicíně.

SOLARIS                                              8.11. 2014

Nové zpracování nesmrtelné sci-fi o vědecké stanici Solaris, které v těchto dnech vstupuje jako CD na pulty obchodů, je hluboké, atmosférické a plné významů. Co se stalo na vědecké stanici, která se vznáší nad planetou zcela pokrytou tajemným oceánem? Proč je stanice v dezolátním stavu a všichni se chovají jako šílení? Oceán vykazuje známky abnormální inteligence, a zatímco se Dr. Kelvin snaží rozkrýt příčinu podivného chování zbylé posádky, tajemná síla planety se pomalu vkrádá i do jeho mysli…Devítihodinová audiokniha bude mít svůj večírek v NoD Roxy  v Praze v sobotu 8.listopadu.

Fed Cup 2014               8. – 9.11. 2014

Hráčky  českého fedcupového týmu se  v sobotu 8.listopadu poprvé postaví na kurt v O2 aréně ve 13hodin.  Začne  česká jednička Kvitová proti Petkovicové, následovat bude zápas Šafářová versus Kerberová. V neděli nejprve Šafářová vyzve Petkovicovou, poté se v souboji jedniček utkají Kvitová a Kerberová. Není však vyloučeno, že o vítězi rozhodne až závěrečná čtyřhra. V ní by měl nastoupit obnovený pár Hlaváčková, Hradecká proti německé dvojici Julia Görgesová, Sabine Lisická, která zatím dostala přednost před deblistkou Anna-Lena Grönefeldovou.