ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5500 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Narozeniny Antonína Dvořáka

0 Rémy Martin 3.9.2013

Slavnostní zahájení mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha proběhne 8. září uvedením Lužanské mše Antonína Dvořáka. Tato nádherná a moje oblíbená mše se odehraje v kapli lužanského zámku, který je spravován nadací Josefa, Marie a Zdenky Hlávkových. Stane se tak přesně v den 172. výročí narození tohoto výjimečného skladatele.

Dílo, které Dvořák zkomponoval pro svého přítele a mecenáše Josefa Hlávku, přednese přední český soubor Ensemble Inégal v čele s uměleckým vedoucím Adamem Viktorou a sólisty Markétou Cukrovou, Gabrielou Eibenovou, Václavem Čížkem a Romanem Hozou. Doposud jsem tento soubor slyšel interpretovat hudbu starší, než tu z období romantismu a myslím si, že jejich provedení bude blíže pravdě. V období, kdy žil Dvořák, totiž pojem romantismus ještě neexistoval a dalo by se říci, že dnešní vnímání oné doby je tak trochu mýtus. Sám jsem tedy zvědav, jak Dvořák pod vlivem těchto okolností vyzní.

Koncert začíná 8. září v 19.30 v kapli zámku Lužany. V případě zájmu lze využít festivalovou dopravu z Prahy a zpět.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.