ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7931 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Národní muzeum nabídne expozice z dějin či přírody v příbězích

0 Richard Winter 11.1.2016

Národní muzeum v Praze připravuje nové expozice, které ukážou v deseti příbězích nejpodstatnější z dějin i přírody a unikátní exponáty. Historická budova prochází od loňského jara generální rekonstrukcí, která má skončit v říjnu 2018.

Desítka nových expozic podle generálního ředitele NM Michala Lukeše přiblíží příběhy našich i středoevropských dějin, přírody kolem nás i fascinující živočišné říše. Představí historické události, které se odehrály na území dnešní České republiky, vývoj českého a československého státu i národů, jež zde žily. Zaměří se i na vývoj a charakter přírodního prostředí naší republiky, přírody živé a neživé, její jedinečnost i souvislosti. Nebude chybět ani exkluzivní výstava drahých kamenů, šperků, mincí a dalších významných a cenných exponátů.

Muzeum návštěvníky přivítá v historické i nové budově, které budou propojeny podzemní chodbou a vytvoří muzejní komplex o rozloze přes 16 tisíc metrů čtverečních. Pro nejmenší bude připraveno zábavné a poučné Dětské muzeum.

Národní muzeum bude o přípravách nových expozic návštěvníky průběžně informovat na svém zpravodajském portálu Muzeum 3000 (www.muzeum3000.cz), kde je postupně seznámí s jednotlivými příběhy, jedinečnými předměty a zároveň poodhalí budoucí podobu expozic. S představením vzácných artefaktů začalo muzeum už v roce 2015, kdy ve vestibulu stanice metra Muzeum představilo na informačních panelech desítku unikátů ze svých sbírek.