ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6626 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Národní divadlo v Praze zahájí na Střeleckém ostrově

0 jsk 30.8.2021

Balet Národního divadla společně s dalšími soubory naší první scény zahájí novou sezonu velkou oslavou divadla, ve středu 1. září mezi 14 a 22 hodinou na Střeleckém ostrově v centru Prahy. Připraveno je setkání s některými z nových sólistů baletu, oblíbená tvůrčí dílna i vystoupení ve formě Site-specific.

Hostem Baletní dílny na téma Spící krasavice (na snímku) bude sólistka Irina Burduja. Národní divadlo Café nabídne autogramiádu, setkání a rozhovor s prvním sólistou Patrikem Holečkem. Příležitost prohlédnout si překrásné kostýmy z velkolepého klasického baletu Spící krasavice, který bude mít českou premiéru již 16. září ve Státní opeře, se naskytne v rámci speciálního vystoupení, které vyvrcholí možností společného focení s tanečníky.

Na zahajovacím programu se podílejí všechny soubory Národního divadla. Činohra Národního divadla pokřtí nový kalendář pro rok 2022, hostem Národního divadla Café bude herec David Prachař, proběhne také ukázka z autorského projektu letního kurzu Národního divadla Young. Laterna magika uvede tanečně-výtvarnou tvůrčí dílnu inspirovanou inscenací Zázrak (s)tvoření a také vystoupení pod vedením člena souboru Alexe Sadirova – experiment s názvem Vidět zvuk, slyšet světlo. Opera Národního divadla se představí publiku tvůrčími dílnami pro děti, několika áriemi z Rossiniho opery Lazebník sevillský v podání operních sólistů, mnoho zajímavého z operního života prozradí moderovaná diskuse s Adamem Plachetkou, Jiřím Sulženkem a Magdalenou Švecovou v prostoru Národního divadla Café.