ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30236 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Národní divadlo čeká zahájení 137. sezony

0 jsk 27.8.2019

Svou 137. sezonu zahájí Národní divadlo v Praze v úterý 3. září v 15 hodin odpoledním happeningem na náměstí Václava Havla. Letošní program s názvem ND fest bude přehlídkou hudebních skupin, v nichž působí umělci ze všech souborů ND.

Odpoledne nejprve otevřou Buchty a loutky svou slavnou pohádkou Neposlušná kůzlátka. Následovat bude vystoupení kapely Horny Bach, v níž se představí členové Baletu ND – Kristina Kornová, Morgane Lanoue, Marek Svobodník, Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar a Matěj Šust. Uvedou mimo své skladby Horny Bach z ND strach, Looper, Love Song.

Následovat bude vystoupení operní skupiny Il Bohemo, kterou tvoří Igor Loškár, Zdeněk Plech, Barbora Řeháčková a Pavel Švingr. Diváci se mohou těšit třeba na skladbu Skyfall od Adele nebo Vrať se mi zpět (I believe in you) zpěvačky Céline Dion. Závěr odpoledne bude patřit brněnské skupině Golden Delicous, s níž jako speciální hosté vystoupí herci Činohry ND Veronika Lazorčáková, Anna Fialová a Radúz Mácha.

Moderátor Filip Rajmont vyzpovídá ředitele Národního divadla a umělecké šéfy jednotlivých souborů, kteří prozradí, nač se diváci mohou v nadcházející sezoně těšit. Během odpoledne budou také probíhat tvůrčí dílny pro děti v rámci ND+, roztočí se kolo štěstí, otevře se Národní pošta, připraveno bude občerstvení i opékání buřtů. Socha na piazzetě se dočká nového kostýmu – tentokrát se promění v Carmen.