ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13133 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nároční Black Eyed Peas

0 Redakce 7.5.2010

Americká hip-hopová  skupina Black Eyed Peas je už v Evropě. Minulou sobotu odehrála svůj první koncert v irském Dublinu a pak se představila i v Londýně. Do prvního koncertu v Praze jí zbývá jen pár dní. Black Eyed Peas se svou show vystoupí v pražské O2 Areně v 16. května.

„Black Eyed Peas mají dokonce větší nároky než Madonna. Například show královny popu dopravilo do Prahy 36 kamionů a 22 autobusů, show Black Eyed Peas přijede ve 40 kamionech a 20 autobusech,“ říká mluvčí haly Jan Tuna.

Američané si s sebou přivezou především obří pódium s molem předsunutým doprostřed arény, které na jednu stranu umožní bezprostřední kontakt kapely s publikem, na druhou stranu sníží kapacitu plochy na stání na 3500 diváků. Obří rozměry pódia sníží kapacitu i v ostatních podlažích O2 Areny. Část pódia se během show změní v gondolu, ve které se vystupující budou vznášet nad hlavami diváků.

„Zásobování O2 Areny tak budou muset posílit dva naftové agregáty, německé kapele Rammstein přitom na podzim stačil jeden. Výjimečná energetická náročnost je způsobena použitím několika velkých LED stěn, velkého množství laserů a také pohyblivým pódiem. Značné požadavky má kapela i na vybavení zákulisí. Například bude mít k dispozici všechny volné telefonní a internetové linky O2 Areny,“ dodává Tuna.

tz