ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7824 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nakladatelství MOBA vydá bestseller Síť švédského autora Hakana Nessera

0 Petr Hašek 16.8.2012

V brněnském nakladatelství MOBA 1. září vyjde světový bestseller Síť od Hakana Nessera, trojnásobného nositele ocenění za nejlepší švédský krimi román a držitele Glass Key Award.

Nesser vytvořil postavy detektiva Van Veeterena a inspektora Barbarottiho, kteří se pohybují v precizně zachyceném prostředí, inspirovaném zejména švédskými, nizozemskými, německými a polskými reáliemi.

Zápletka další úspěšné severské krimi se odvíjí od okamžiku, kdy se Janek Mitter jednoho rána probudí s příšernou kocovinou a najde svou ženu zavražděnou ve vaně. Sám si je jistý, že není vrah, ale dokázat to nemůže. V osudný předvečer s manželkou pořádně flámoval a nyní si nedokáže na nic vzpomenout. Mitter je zatčen policií a obviněn z vraždy.

Případu se ujímá komisař Van Veeteren, uzavřený muž středního věku se sklonem k melancholii, jehož osobní život se zdá být v troskách. Jak vyšetřování pokračuje, je stále jasnější, že řešení případu tkví v dávné rodinné tragédii. Van Veeteren postupně proniká do husté sítě vztahů, ale celé vyšetřování se ještě víc zkomplikuje, když dojde k druhé vraždě.

Nesser se narodil na farmě v Kumla, většinu svého života však prožil v Uppsale. Po univerzitním studiu, kdy se orientoval především na skandinávské jazyky, angličtinu, literaturu, historii a filozofii, pracoval dlouho jako učitel. Jeho první román vyšel v roce 1988, ale jako učitel pracoval až do roku 1998, kdy se rozhodl být spisovatelem na plný úvazek.

V roce 2006 se Hakan Nesser a jeho manželka Elke přestěhovali do New Yorku. V současnosti žije Hakan Nesser s ženou a dětmi v Londýně a je úspěšným spisovatelem na volné noze. Jeho knihy byly ze švédštiny přeloženy do více než 25 jazyků.

rwi