ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7321 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nakladatelství Crew začíná vydávat komiksový měsíčník Bart Simpson

0 Richard Winter 27.9.2013

V Nakladatelství Crew začíná vycházet nový komiksový měsíčník Bart Simpson z tvůrčí dílny Matta Groeninga, autora seriálu Simpsonovi. Česko se tak stalo jedinou východoevropskou zemí, kde je Bart Simpson k dostání v lokální verzi a kde vycházejí všechny tři hlavní originální série komiksových příběhů rodiny Simpsonových.

Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie jsou dlouhodobě nejprodávanějšími komiksovými postavičkami na českém trhu a teď se tedy budou objevovat i na stránkách Barta Simpsona. “Máme obrovskou radost, že se nám podařilo od Matta Groeninga získat i jeho třetí komiksovou řadu a přidat tak ke knižním řadám Simpsonových a čarodějnických speciálů i Barta Simpsona, navíc jako pravidelný časopis. Tato sešitová podoba zcela odpovídá tomu, jak Bart původně vycházel v USA,” říká ředitel Nakladatelství CREW Petr Litoš.

Komiksový měsíčník Bart Simpson má 32 barevných stránek, stojí 39 korun a první číslo je v prodeji od 25. 9. 2013. V každém sešitě je několik originálních (nejde tedy o kopie příběhů z televizního seriálu) uzavřených příběhů zaměřených spíše na mladší čtenáře. Barta Simpsona čtou hlavně kluci a dívky ve věku od 8 do 12 let, ale také středoškoláci. Fantazii autorů se meze nekladou. Setkáme se s Bartovou superhrdinskou verzí Bartmanem a budeme sledovat Bartova dobrodružství na Divokém západě i v neméně divokém vesmíru.

Barta čekají školní trable, ale i souboje se šílenými vynálezy profesora Frinka. A hned v prvním čísle přibere pár desítek kilo, což zdaleka není tak strašné, jako když se zamiluje. Nebo když se ho rozhodnou sníst mimozemšťané. Simpsonovské komiksy aktuálně vychází v Česku, Německu, Francii, Belgii, Mexiku, Velké Británii, Švýcarsku, Španělsku, Portugalsku, Finsku, Litvě, Austrálii, Turecku, Lucembursku a na Novém Zélandu.

Tvůrce seriálu Simpsonovi Matt Groening byl známý jako autor krátkých kreslených a spíš undergroundových příběhů s depresivním králíkem Life in Hell. Potom dostal nabídku, aby vytvořil televizní seriál. Původně chtěl pokračovat ve svých králičích příbězích, ale nakonec si řekl, že bude lepší, když udělá něco zbrusu nového. A tak dal dohromady dysfunkční rodinu, pojmenoval ji podle své skutečné rodiny, ze slova spratek – brat – udělal Bart, a vznikli Simpsonovi.

Premiéru měli 19. dubna 1987 v The Tracey Ullman Show. Byly to jen krátké skeče, které v TTU Show běžely tři roky, než se Groening spolu s producentem a scenáristou Jamesem L. Brooksem rozhodli, že je na čase udělat oficiální seriál. Od té doby se Simpsonovi vysílají a jsou nejdéle běžícím sitcomem na světě a nejdéle vysílaným animovaným seriálem a seriálem v USA.