ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Naha natočila působivý videoklip na Islandu. Debutový singl si složila sama

0 jsk 21.4.2022

Zpěvačka Hana Melcrová měla k hudbě blízko už od útlého dětství. V osmi letech složila svou první písničku a brzy poté založila se svojí sestrou kapelu Y?, se kterou odehrály více než tři sta koncertů nejen v Čechách, ale i v cizině. Nyní se vydává na sólovou dráhu pod pseudonymem Naha.

Do srdcí posluchačů se pokusí vepsat debutovým singlem Prázdný místa, ke kterému si sama složila hudbu i text. Píseň doprovází videoklip natočený na Islandu, kde zpěvačka s filmaři zažila boj o život při sněhové bouři.

Naha singl Prázdný místa složila již před dvěma lety. Tehdy ale ještě nebyla připravená vypustit ho do světa. Čas od času nahrávku pustila někomu z hudebních i nehudebních přátel a jejich pozitivní reakce ji nakonec vyburcovaly k tomu, aby písničku profesionálně nahrála ve studiu Sono Records pod vedením zkušeného producenta Milana Cimfeho. Na piano ji doprovodil multifunkční hudebník Michal Skořepa.

Písnička je o odloučení dvou lidí a prázdnotě, která zůstane po vztahu, jenž byl pro člověka naprosto výjimečný a ničím nenahraditelný. Dojemnost písně podtrhuje videoklip, který vznikl uprostřed přírody na Islandu. Na jeho natáčení zpěvačka asi nikdy nezapomene.

„Bylo to celkově dost náročné a dobrodružné. Od začátku mi bylo permanentně dost chladno kvůli letnímu oblečení, které bylo vybráno na natáčení v zimních podmínkách. To se ale nakonec ukázalo jako bezvýznamný problém. Po cestě na letiště nás totiž zastihla šílená sněhová bouře a v jednu chvíli jsme doslova bojovali o život. Vítr nás totiž málem sfoukl ze stráně. Letadlo jsme nakonec stihli jen díky tomu, že nás k letišti přiblížil trajekt,“ popisuje Naha.

Tagy: , ,