ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12748 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nad střechami Prahy bude znít jazz

0 jsk 15.9.2022

Finále soutěže Jazzfruit ukáže, kam míří jazzmani ve dvacátém prvním století. Zdarma přístupný koncert, který se uskuteční již 15. září na střeše nového technologického centra UMPRUM v Mikulandské ulici, nabídne vystoupení čtveřice finalistů soutěže pořádané festivalem Mladí ladí jazz.

Těmi se stali v kategorii do pětatřiceti let naši Post Noisy Pots a dva polské projekty, kapela Sneaky Jesus (na snímku) a Marcin Pater Trio a v kategorii do 26 let česká kapela Acoustic Needles.  Jazzový večer nad střechami Prahy uzavře DJ set české hudebnice Never Sol.

O vítězi Jazzfruit rozhodne ve čtvrtek mezinárodní odborná porota, ve které zasedne Asia Pieczykolan, polská promotérka, producentka a šéfredaktorka časopisu JAZZ Forum Magazine, dramaturg a producent festivalu Mladí ladí jazz a mnoha další akcí Adam Kaňa, hudební žurnalista Dan Sywala aktuálně působící v ČRo Jazz, Full Moon či Harmonii, muzikant, pedagog, dramaturg, spoluzakladatel a umělecký ředitel hudebního festivalu JazzFestBrno a programový ředitel festivalu Struny podzimu Vilém Spilka, violoncellistka Terezie Kovalová a umělecký ředitel drážďanského klubu Jazzclub Tonne Steffen Wilde.

Výsledek hlasování mohou ovlivnit i sami diváci, kteří mohou fandit jak naživo v technologickém centru UMPRUM, Finálovým večerem provede multiinstrumentalista, producent, skladatel a KUMŠThistorik Matěj Belko.