ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12705 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nabídka automatických odpovědí od osobností české literatury má šedesát děl

0 jsk 19.6.2024

Aby odpověď v nepřítomnosti místo rozladění a nudy přinesla radost, potěšení, poučení nebo uměleckou inspiraci, o to se loni poprvé postaral projekt Automatická odpověď. Díky němu si lidé mohou volně stáhnout a nastavit originální „out of office” s texty či ilustracemi od známých českých autorů a autorek. Pro velký ohlas a úspěch se nyní tvůrci projektu rozhodli po roce přidat dvacet nových děl.

Poetických ilustrací, krátkých básní nebo vtipných zamyšlení od dalších tuzemských spisovatelek, spisovatelů, básnířek, básníků, ilustrátorek či ilustrátorů. Výzvu tak přijali například držitel letošní Ceny Jiřího Ortena i Magnesia Litera Marek Torčík, dále Alžběta Zatloukalová Göbelová, Jan Šrámek, Kateřina Nedbálková, Jitka Petrásková (na snímku) nebo Barbora Idesová. Do nabídky automatických odpovědí přibylo také deset nejzajímavějších děl, která autoři projektu vybrali z téměř sta návrhů došlých od veřejnosti přes formulář na webu projektu.

Celkově si tak nyní mohou zájemci na stránce www.automatickaodpoved.cz vybírat z více než šedesáti originálních děl. A to včetně těch loňských, kde nechybí například „out of office” od Petry Soukupové, Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99, Nikoly Logosové, Petra Borkovce nebo Jana Němce. Automatické odpovědi jsou volně k dispozici, zapojení autoři se ho zúčastňují bez nároku na honorář, stejně tak celý projekt nemá žádný komerční charakter.