ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13328 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na vyhlášení cen Vinyla zahraje čtveřice nominovaných

0 jsk 9.2.2023

Už za dva týdny vybere odborná porota nejlepší loňskou desku, nejzajímavější objev na scéně a počin spojený s hudbou. Ocenění přeberou také laureáti výzvy Bastl Electronic Track pro mladé hudební producenty, kterých se letos přihlásilo rekordních devětatřicet, a ceny za publicistiku.

Slavnostní udílení XII. ročníku cen Vinyla proběhne 22. února od 20 hodin v pražském Lucerna Music Baru. Večer odstartuje vystoupení songwriterky Anny Vaverkové (na snímku), která v duu s Liamem Blomqvistem zahraje svůj elektronický pop o stereotypech, úzkostech a hledání vlastní identity. Hned poté bude následovat křest výročního Vinylu, který připravily výtvarnice a performerka Kateřina Konvalinová a sochařka Erika Velická. Obě se shodou okolností s rapovým projektem Lobbyboy&saab900turbo rovněž dostaly do nominací na objev roku a vystoupí jako druhé.

Následně se svým setem naváže další z nominovaných, digitální písničkář Matěj Čech – Mat213. Na úplný závěr, po předání všech ocenění, návštěvníky čeká plnohodnotný koncert indierockové pětice Tamara, jejichž debut Anderson nominovaný na desku roku nevšedně zachycuje obyčejnou krásu každodennosti.

Tagy: