ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5609 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na vlnách Jadranu se svezla i Hana Gregorová

0 jsk 11.1.2024

Poslední dva natáčecí dny si užila herečka Hana Gregorová v Chorvatsku na ostrově Brač, kde televize Prima natáčela seriál Na vlnách Jadranu. Okouzlily ji místní krásy, jídlo, ale i slovinský kolega Sebastian Cavazza.

„Zahrála jsem si babku, co bych tak mohla jiného,“ brala s úsměvem svou novou roli Hana Gregorová, jejíž vnučku hrála Natália Germáni. „Známe se, už jsme spolu natáčely a je moc milá. Bylo to fajn.“ Jediné, na co není herečka zrovna zvyklá, bylo tempo místních ve štábu. „To, co oni natočili za den, to by u nás bylo hotové za čtyři hodiny. U nich je tak všechno ,maňána‘, ale jinak jsou moc milí a přátelští.“ Jakmile měla volno, trávila ho poznáváním ostrova a místní kuchyně.

„Kdysi jsme do Chorvatska jezdili, ale na ostrově Brač jsem nikdy nebyla. Je přenádherný a nedivím se Lucii Kršákové a vedení Primy, že to místo vybrali. S režisérem Vojtou Moravcem se točilo fajn, znám ho léta a ta práce byla skvělá, ale je pravda, že to chorvatské líné tempo moc nedával. Všichni měli čas a bylo štěstí, že dováželi oběd na plac, protože si myslím, že kdyby ten oběd byl stylem, že se někam jede, tak už je nedají dohromady,“ směje se.

A když je zmínka o jídle, místní kuchyni si herečka užila taky. „V restauracích se o nás krásně starali, personál byl moc milý, večeře skvělá a tak velká, že jsme ji ve dvou ani nesnědli.“

Třešničkou na dortu bylo pro Gregorovou natáčení se slovinsko-chorvatským kolegou Sebastianem Cavazzou. „Naučila jsem se jeho jméno, protože tatínka má Itala, a to jméno zní jako ta káva. Je to mužný, hezký chlap, moc milý a taky šikovný. Celé texty se totiž učil v češtině. Klobouk dolů, byl to pro něj nesmírně náročné,“ prozrazuje herečka, která umí celkem obstojně chorvatsky, takže o přátelské povídání mezi záběry nebyl problém.

První díl seriálu měl premiéru na TV Prima včera večer.