ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na úvod veletrhu Svět knihy se objeví nový román Fredericka Forsytha Kobra

0 Redakce 11.5.2011

Nový román Fredericka Forsytha s názvem Kobra bude k dispozici návštěvníkům na stánku nakladatelství Euromedia Group L 101 během 17. ročníku veletrhu Svět knihy, který se koná v prostorách Průmyslového paláce na pražském Výstavišti od 12. do 15. května. Román od autora proslaveného kultovním politickým dramatem Den pro Šakala se v prodeji objeví začátkem července 2011. Na poslední Forsythův román čekali jeho fanoušci v Česku čtyři roky.

Stejně jako v předchozích svých prózách se špionážní tematikou i tentokrát ve svém v pořadí třináctém románu přichází Forsyth s napínavým, dramatickým příběhem, v němž opět staví před svého hrdinu téměř neřešitelný a pochopitelně přísně tajný úkol. Tentokrát však nepůjde o válečná dědictví (jako ve Spisu ODESSA), vysokou politiku (jako například v Ikoně) ani o zdroje surovin (jako třeba v Ďáblově alternativě). V Kobře bude Forsythův hrdina, kterým je bývalý šéf kontrašpionážního oddělení CIA, čelit jiné výzvě – někdo blízký americkému prezidentovi zemřel na předávkování kokainem a nejmocnější muž Ameriky se rozhodne zlikvidovat obchod s touto drogou jednou provždy. Ale jak? Stěží kdo donutí tisíce chudých jihoamerických rolníků, aby přestali pěstovat koku, stejně tak jako nikdo nepřesvědčí narkomany a už vůbec nelze počítat, že by se pohádkově bohatý kolumbijský Kartel, který pašuje na americké a evropské trhy stovky tun této omamné látky ročně, vzdal svého výnosného obchodu.
Lze tedy vůbec najít způsob, jak tenhle průmysl zničit? A to tajně, rychle a pokud možno bez ztrát na životech? Forsythovo řešení je překvapivé, jednoduché a stylové…

Na květen příštího roku chystá nakladatelství Euromedia Group L 101  vydání Forsythovy prvotiny Příběh Biafry (1969), která dosud v českém překladu nevyšla.

Svět knihy svým návštěvníkům v prostorách Průmyslového paláce na pražském Výstavišti od 12. května nabídne desítky knižních stánků, diskuse s autory a další akce.

rwi