ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4937 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Svět knihy přijedou Světlana Alexijevičová, Etgar Keret či Shari Lapena

0 jsk 26.5.2022

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2022 otevře všem milovníkům literatury své brány od 9. do 12. června. Během 27. ročníku přivítá na Výstavišti Praha v Holešovicích 416 vystavovatelů a 748 účinkujících ze 35 zemí a regionů. Jako čestný host se prezentuje kulturně bohatá Itálie.

Literární mistrovství této země zastoupí například vynikající vypravěčka Donatella Di Pietrantonio či autorka silných příběhů Viola Ardone. Mimořádná je v letošním programu účast laureátky Nobelovy ceny za literaturu Světlany Alexijevičové (na snímku). O své myšlenky se podělí v sekci Literatura jako hlas svobody.

Dorazí také mistr povídky, izraelský autor Etgar Keret či autorka bestsellerových thrillerů Shari Lapena. Dětské čtenářství podpoří inspirativní nabídka pavilonu Rosteme s knihou. Samostatný veletržní stánek se organizátoři Světa knihy Praha 2022 rozhodli vyhradit Ukrajině. Svět knihy Praha 2022 provází motto převzaté od významného italského myslitele Umberta Eca. Jeho slova vyjadřují ideu nejen 27. ročníku: „Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem.“

Tagy: