ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5695 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na slovenský Grape přijedou Foals, The Maccabees, José Gonzáles a jiní

0 Redakce 24.7.2015

Další ročník populárního slovenského festivalu Grape se uskuteční ve dnech 14. – 15. srpna na letišti v Piešťanech. Hvězdami budou Foals, The Maccabees (na snímku), José González, MØ, Sigma, Netsky, Selah Sue nebo Balthazar. Z českých zástupců přivítá festival například Lenku Dusilovou, Tata Bojs či Luno. Vzhledem k silnému předprodeji lze předpokládat, že bude letošní ročník opět vyprodán.

Headlinery pátečního večera budou jednoznačně The Foals. Tahle britská indierocková kapela má za sebou už tři studiová alba a na spadnutí je už i deska čtvrtá, která dostala název What Went Down. Na Slovensku půjde o jejich koncertní premiéru a splněný sen mnoha hudebních fanoušků. Jejich krajani The Maccabees budou dalším zásadní položkou prvního večera. Parta kolem frontmana Orlanda Weekse už taky brzy vydá čtvrtou řadovku Marks To Prove It, jejíž stejnojmenný singl a další Something Like Happiness právě úspěšně rotuje v rádiích.

O pořádnou nálož taneční muziky se postará aktuální špička v žánru – britská dvojice Sigma. V rámci jejich show předvedou DJ set, který doplní hostující MC. V playlistu určitě nevynechají svoje největší hity jako Nobody To Love (s úctyhodnými 21 miliony views na YouTube) a Changing (se zpěvačkou Palomou Faith, držitelkou Brit Awards).

Švédský písničkář José González a jeho skvělý hlas i specifická hra na kytaru se rozezní Grape festivalem v sobotu 15. srpna. Jeho aktuální album Vestiges & Claws vyšlo letos v únoru. Jeho písně také zazněly ve filmovém trháku Walter Mitty a jeho tajný život. Svérázná divoženka MØ bude v porovnání s ním velkým kontrastem. Má ráda nadsázku a dělat si legraci ze sebe samotné jí nedělá problém.

Spolupracuje s producenty první kategorie jakým je například Diplo a její show si prostě nesmíte nechat ujít. Silným drum’n’bassovým zástupcem bude belgický talentovaný producent a interpret Netsky, který v roce 2009 (kdy mu bylo teprve 20 let) podepsal smlouvu s prestižním labelem Hospitality. V Piešťanech se představí společně s kapelou v rámci projektu Netsky Live!