ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8290 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na slovenské Pohodě bylo 30 tisíc lidí

0 Redakce 11.7.2011

Patnáctý ročník festivalu Pohoda se uskutečnil od čtvrtka do nedělního rána tradičně na letišti ve slovenském Trenčíně a už před jeho startem pořadatelé ohlásili, že všech 30 tisíc vstupenek je vyprodaných.

Největšímu slovenskému festivalu letos vyšlo i počasí. Vystoupení kapel od zahájení akce ve čtvrtek večer nepřekazily bouře ani silný vítr, naopak na místě převládalo slunečné a horké počasí. Lékaři museli ošetřit více než dvanáct set lidí, když většina z nich utrpěla úpal nebo byly dehydratovaní. Na nedělní ráno, kdy festival končil, organizátoři připravili mši.

Vrcholem letošního festivalového programu byla páteční vystoupení skupin Pulp, Madness a dEUS. V sobotu pak byl největší zájem o Portishead, Beirut nebo Public Image Ltd.

Když se novináři šéfa festivalu Michala Kaščáka zeptali, jestli do dalších let uvažuje o rozšíření areálu, odpověděl: „Chtěli bychom návštěvníkům uchovat pocit volnosti a komfortu, který mohou na Pohodě zažít. Jezdí k nám i lidé, kteří se necítí dobře na volných prostranstvích a mezi spoustou lidí, ale u nás se cítí dobře. Byl bych rád, kdyby to tak zůstalo.“

JŠp