ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4704 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Sázavafestu zářili Hurts

0 Redakce 8.8.2011

„Nejsme The Hurts. V naší kapele máme jen jedno T, a to v mém křestním jméně,“ řekl již několikrát Theo Hutchcraft, zpěvák manchesterské popové hvězdy současnosti Hurts. Přesto kapela musela spolknout hořkou pilulku, když ji v sobotu večer moderátor velké scény letošního Sázavafestu bezelstně uvedl jako The Hurts.

Naštěstí to nebyla taková „urážka“, aby odbyla své vystoupení. Následující  déle než hodinu trvající koncertní set ukázal, že Hurts byli po právu postaveni do role hlavních hvězd letošního jedenáctého ročníku Sázavafestu. Ten se konal od čtvrtka do nedělního časného rána v areálu Zelený ostrov v Benešově u Prahy a podle pořadatelů se na něj přišlo podívat sedmnáct tisíc diváků.

Kromě Hurts jim jistě  udělali radost také němečtí popoví Alphaville, kteří zazpívali všechny své hity včetně Big In Japan a Forever Young, britští garážoví rockeři The Subways, Francouzi Nouvelle Vague, kteří k nepoznání předělali některé světové hity sedmdesátých a osmdesátých let, nebo funky-jazzoví Jazzanova z Německa. Jediný letošní festivalový koncert odehrála v sobotu Jana Kirschner.

Ve stínu zahraničních hvězd samozřejmě během víkendu zněly v areálu i písničky českých skupin. Představili je například Chinaski, Tata Bojs, UDG, J.A.R., Monkey Business, Xindl X a další.

JŠp