ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12414 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Sázavafest míří Papa Roach, Leningrad Cowboys i Ivan Král

0 Redakce 22.7.2010

Přípravy jubilejního 10. ročníku letního Sázavafestu momentálně finišují. V Kácově, kde se festival od 5. do 7. srpna uskuteční, přibývá technické zázemí a v těchto dnech se také dolaďují detaily. Letošní zásadní novinkou je ozvučení pódií pomocí systému V-Dosc.
Tyto aparáty jsou v současné době nejkvalitnější na světovém trhu a používají je při svém vystoupení přední světoví umělci.

Jubilejní desátý  ročník nabídne osm scén. Na pěti z nich se vystřídá přes 130 účinkujících. Z největší vzdálenosti dovezení muzikanti, kteří letos budou v Kácově k vidění a slyšení, jsou novozélandští Cornerstone Roots. Nejpočetnější kapelou budou Leningrad Coywboys, kteří čítají třináct a v Kácově předvedou světovou premiéru show v mexickém stylu. Nejnáročnější požadavky má Čecho-Američan Ivan Král. Ten se v České republice zdrží pět dnů, aby nazkoušel se speciálně sestavenou kapelou svůj koncertní set. V Kácově na něho čeká speciální karavan, k dispozici bude mít i osobního řidiče.

Dalšími festivalovými hvězdami budou američtí Papa Roach či Dog Eat Dog, Britové Chumbawamba, německo-anglická synthipopová dvojice OneTwo nebo španělští  Che Suddaka. Českou scénu budou reprezentovat Kryštof, Sto zvířat, Tata Bojs, Monkey Business, Kamil Střihavka a další.

JŠp