ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5718 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Rock for People vystoupí Karel Gott. Poprvé na rockovém festivalu

0 jsk 30.5.2013

Naprosto překvapivou zprávu vyslali do světa pořadatelé letního festivalu Rock for People. 4. července se ve Festival Parku v Hradci Králové představí zpěvák Karel Gott. Bude to jeho první vystoupení na rockovém festivalu vůbec.

„Mne nemusí nikdo k ničemu dlouho přemlouvat. Já si vyslechnu pár informací a řeknu ano, nebo ne… Ale je pravda, že pro mě to bude opravdu velká změna,“ řekl Gott deníku Mladá fronta Dnes.

Získat na Rock for People Karla Gotta, muže, který mimo jiné stál u počátků českého rokenrolu, se pořadatelé snažili pět let. Zakladatel a dramaturg festivalu Petr Fořt to komentuje: „Už před několika lety jsme si řekli, že by bylo fajn zařazovat do programu interprety, kteří jsou generačně starší, ale žánrově i kvalitativně přijatelní pro návštěvníky festivalu. Jinými slovy ty, kteří nás po několik generací hudebně i lidsky vychovávají. Bylo nám velkou ctí přivítat Hanu Hegerovou, Pavla Bobka, Marii Rottrovou a další významné hudební osobnosti. A Karel Gott je bezesporu jednou z nich, ne-li tou největší.“