ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29825 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Rock for People přijedou i Tricky, Morcheeba nebo Jello Biafra

0 Redakce 13.4.2010

Pořadatelé letního festivalu Rock for People, který se letos odbude 3. až 6. července ve Festival Parku v Hradci Králové, oznámili jména dalších zahraničních hostů. Čerstvě jimi jsou britská kapela Morcheeba, jež přijede i se svou původní zpěvačkou Skye Edwards, které se do sestavy letos vrátila poté, co dočasně uzavřela svou sólovou dráhu. V Hradci vystoupí i triphopový strůjce Tricky, bývalý šéf americké punkrockové legendy Dead Kennedys Jello Biafra, hardcoreoví Britové Gallows nebo kapela Archive, jež se nedávno představila v Praze.

„Letos budeme rozkročeni nejen mezi žánry, ale i mezi generacemi vystupujících kapel. Na jedné straně jsou Morcheeba, NOFX, Skunk Anansie, Jello Biafra, Suicidal Tendencies a Tricky, na straně druhé pro české publikum do značné míry nová jména – Archive, Gallows, Does It Offend You, Yeah? anebo Evergreen Terrace. Uprostřed stojí hvězdní The Prodigy a rozhodně nezůstanou osamoceni,“ rekapituluje věci dramaturg Rock for People Petr Fořt.

Podle vývoje předprodejů  by se návštěvnost měla minimálně vyrovnat té loňské  s rekordním počtem 27 000 fanoušků. Pořadatelská agentura Ameba Production letos nabídku rozšířila o dvě scény na celkových osm, zvýšila počet účinkujících ze 150 na 170, přidala divadelní scénu, rozvinula cateringové služby a chystá nápaditý program pro děti.

tz