ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15720 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Rock for People přijedou i ALice Merton, Kid Brunswick a další

0 jsk 27.4.2023

Loňský vyprodaný ročník Rock for People přinesl organizátorům mnoho úspěchů včetně zařazení mezi nejlepších deset středních evropských festivalů a promotérů podle European Festival Awards nebo titul Akce roku 2022 v Anketě Žebřík. Na ty organizátoři navazují největším ročníkem v historii festivalu a slibují jedinečný zážitek.

„Zdvojnásobili jsme budget festivalu a připravujeme opravdu výjimečný ročník,” říká ředitel festivalu Michal Thomes. „Podařilo se nám sehnat světové hvězdy Muse, Slipknot, Machine Gun Kellyho a The 1975, o které jsme se přetahovali s prvoligovými evropskými festivaly. Jsem nadšený, že jsme sedmadvacátý ročník opět posunuli a nyní již hrajeme tu nejvyšší festivalovou ligu.”

Nabitý program festivalu doplnila popová Alice Merton (na snímku), která svým debutovým singlem No Roots v roce 2016 vystřelila na první příčky evropských hitparád, a přes deset dalších zahraničních interpretů.

Přírůstkem programu se stali také mladé vycházející hvězdy v podobě punkera Kid Brunswicka, nespoutaných Banji a zástupkyň něžného pohlaví Upsahl, Girli a kapely The Warning, která je složená ze tří sester z Mexika, rockeři RedHook, Tigress, The Reytons, Cold Years a Demob Happy. Zástupce tvrdších žánrů v podobě Invisions nebo Cane Hill. Tuzemskou scénu dnes doplnili Ben Cristovao a Filharmonie Hradec Králové, která rozšíří dramaturgické přesahy festivalu o klasickou hudbu.

Rock for People odstartuje v termínu 8.- 11. června festivalovou sezónu.