ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4875 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na recesistické akci Olšany Open natočili film Hon

0 Redakce 30.7.2012

Letošní ročník recesistické akce Olšany Open, kterou na své farmě v Olšanech u Vyškova pořádá od poloviny 90. let herec Bolek Polívka, se stala místem vzniku rychlofilmu režiséra F.A. Brabce. Ve smímku Hon si zahráli známí herci i návštěvníci farmy. V Olšanech se točilo tři dny. Film už viděli první diváci.

Děj filmu řeší netradiční problém obce s klauny, kteří se přemnožili v okolních lesích. Polívka sám má ve snímku menší roli starosty, ale spíše pomáhal Brabcovi s režírováním. S natáčením v krátkém čase má F.A. Brabec už zkušenosti na přelomu let 2002 a 2003 v jediné silvestrovské noci natočil snímek Krysař.

Každé ze scén natáčení přihlížely desítky lidí. Většina scén se opakovala. Brabec čekal na správné nasvícení scény. Většina protagonistů snímku byli neherci. Profesionální štáb doplnili Polívkovi známí a kamarádi. Ve snímku si zahráli například Jiří Stivín, Jaromír Dulava nebo Polívkova dcera Anna, která má jednu z důležitých rolí. S místními hasiči totiž padlé klauny za pomoci stříkačky vzkřísí, protože “klauni jsou nesmrtelní”. Ve filmu si zahrál mezi jinými i Pavel Zedníček, který údajně původně ani nevěděl, co bude hrát. Nakonec si zahrál místostarostu, který chodí pořád pozdě.

Další osud snímku je nejistý. Dvojice Polívka-Brabec z něj prý možná udělá základ budoucího povídkového filmu, který by se snad mohl dostat do kin.

Akce v Olšanech se koná pravidelně u příležitosti Polívkových narozenin. Letos při ní oslavil třiašedesátku.

rwi