ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10636 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Pražském hradě zaparkuje intergalaktická krása českého designu

0 jsk 13.9.2023

Designblok, nejvýznamnější festival designu ve střední a východní Evropě, odtajnil podobu očekávané hlavní výstavy 25. ročníku, zvané Designblok Cosmos.

S podtitulem Intergalaktická krása českého designu se návštěvníkům v prostorách Královské zahrady Pražského hradu otevře mikrokosmos deseti špičkových českých designérů a jejich unikátních autorských děl pojatých jako osobní manifest.

Mezinárodní přesah má také druhý projekt, který bude k vidění v areálu prezidentského sídla – v Míčovně Pražského hradu se českým návštěvníkům poprvé představí úspěšná výstava Moravské galerie v Brně a Designbloku Made by Fire, která na jaře debutovala na prestižním Milano Design Weeku. Obě výstavy bude možné zhlédnout od 3. do 15. října.

Designblok se již pětadvacet let věnuje rozvoji české designové scény, spolupracuje s renomovanými designéry, podporuje mladé autory, propojuje tvůrce a průmysl, šíří osvětu mezi širokou veřejností a reprezentuje český design v zahraničí.

To vše se promítlo do exteriérové výstavy – kosmické kapsle, která ve formě pojízdné galerie skrývá deset originálních skleněných děl od deseti špičkových českých designérů. Kurátorský výběr Jany Zielinski a Jiřího Macka uvede autory, kteří jsou s festivalem pevně spjati, Jakuba Berdycha Karpelise, studio DECHEM, Lucii Koldovou, Václava Mlynáře, Lukáše Nováka, Jiřího Pelcla, Ronyho Plesla, Tadeáše Podrackého, Maxima Velčovského a Jana Plecháče, který je zároveň autorem inovativního architektonického řešení.

Pro výstavu byl na míru upraven návěs nákladního automobilu, který se po zaparkování na požadované lokaci rozloží na výstavní plochu o velikosti 65 m2. Interiér pokrývají zrcadla, exteriér je zahalen do stříbrného reflexního pláště.