ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30534 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Pražském hradě Gary Clark jr. a Dr. John

0 Richard Winter 3.6.2015

Na Pražském hradě se v létě objeví dvě výrazné osobnosti americké hudební scény. V pondělí 20. července ve Španělském sále vystoupí mladý charismatický kytarista, skladatel a zpěvák Gary Clark jr., o více než dva týdny dále, 6. srpna pak na venkovní Terase Jízdárny s výhledem na katedrálu sv. Víta zazpívá a zahraje legendární zpěvák, skladatel, kytarista a pianista Dr. John.

Gary Clark jr. hudebně vyrostl po boku nejvýznamnějších hudebních osobností; při koncertu v Bílém domě na počátku roku 2012 zahrál americkému prezidentovi Obamovi společně s B. B. Kingem, Jeffem Beckem či Mickem Jaggerem.

Je to právě Mick Jagger a skupina Rolling Stones, která si Clarka jr. často vybírá jako předskokana svých koncertů. Znalci Garyho Clarka, od loňska držitele Grammy v kategorii The Best Traditional R&B Performance, nadneseně označují za „vyvoleného“, za „dalšího Jimiho Hendrixe“ či za „spasitele blues“.

Šestinásobný držitel Grammy Dr. John, který je stejně jako trumpetista Luis Armstrong považován za ikonu neworleanské hudby, přiveze na Pražský hrad program, který je věnovaný právě Armstrongovi, respektivě loňskému albu Ske-Dat-De-Dat: The spirit of Satch, na kterém se Dr. John Armstrongovou hudbou inspiruje a osobitým způsobem se s ní vyrovnává.
Oba koncerty pořádá Správa Pražského hradu. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketpro a v Infocentru Pražského hradu.