ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11903 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Pohodě si připomenou loňskou tragédii

0 Redakce 9.7.2010

Na letišti v Trenčíně  včera odpoledne začal tradiční festival Pohoda. Pořadatelé oznámili, že kromě mnoha koncertních vystoupení budou letos vzpomínat i na dvě oběti loňského neštěstí, ke kterému došlo při pádu velkého stanu. Tragédii připomene skladba Antonia Vivaldiho Čtvero ročních období, která během akce zazní. Organizátoři současně dodali, že po loňské tragédii letos zpřísnili bezpečnostní opatření, aby se podobná událost neopakovala.

Na Pohodu přijedou letos umělci ze tří desítek zemí. Na programu je zhruba 200 vystoupení a kromě koncertů jsou připravena divadelní představení, filmové projekce či debaty o žhavých společenských tématech na Slovensku.

Mezi hvězdy festivalu patří britské kapely The xx, Klaxons, Autechre, Polar Bear, Leftfield, punkrocková legenda The Stranglers, Ian Brown, Američané Adam Green, Juliette Lewis, Scissor Sisters či královna funky Sharon Jonesová. Ze slovenských interpretů se mimo jiné představí zpěvačka Jana Kirschner či skupina Collegium Musicum. Z České republiky zahraje například Mňága a Žďorp.

Během přehlídky se promítá i film Pohoda 13, který mapuje festival včetně loňské tragické události. Tvůrci jej věnovali mladému muži a dívce, kterým se stal pád stanu osudným.

JŠp