ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21670 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na podzim přijede do Prahy Elvis Costello

0 Redakce 12.4.2011

Elvis Costello vystoupí  poprvé v České republice 4. listopadu 2011 od 20 hodin v Kongresovém paláci v Praze. Ceny již dostupných vstupenek jsou 990,- až 2200,- Kč
Angličan Costello vydal přes třicet desek, mihl se ve více než deseti filmech a je autorem jedné knihy. Spolupracoval s Paulem McCartneym, Burtem Bacharachem, Tonym Bennettem, Brianem Enem, Rubénem Bladesem a nejméně dvaceti dalšími významnými hudebníky.

Koncem sedmdesátých let se stal průkopníkem nové vlny, poté se svými alby vyznal z lásky k soulu a country music, experimentoval s klasickou hudbou s Brodsky Quartetem, s Paulem McCartneym skládal jiskřivý pop, lehce nahlédl do jazzového světa a obloukem se přes pop a soul opět vrátil ke spolupráci s producentem T-Bone Burnettem na svém posledním albu National Ransom.

V roce 2003 se potřetí  oženil – s kanadskou jazzovou klavíristkou a zpěvačkou Dianou Krall, se kterou má dvojčata a na jejíž úspěšné album The Girl In The Other Room přispěl jako textař i skladatel. Přes dvacet jeho alb je nadprůměrných a nejméně pět jich patří k tomu nejlepšímu, co v rocku a popu vzniklo.

tz