ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na podzim bude česká premiéra filmu Love Is All You Need

0 Petr Hašek 13.9.2012

Novinka oscarové režisérky Susanne Bierové Love Is All You Need bude mít tuzemskou premiéru 15. listopadu.

Bierová do hlavní role dánské romantické komedie neváhala obsadit jednoho z představitelů agenta Jamese Bonda, Pierce Brosnana. V hlavní ženské roli mu sekunduje Trine Dyrholmová.

Snímek, odehrávající se ve slunné Itálii, měl světovou premiéru na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách v mimosoutěžní sekci. Po svém uvedení se stal nejen diváckým hitem, ale zaznamenal velmi pozitivní přijetí i ze strany filmových kritiků. Následná projekce na MFF v Torontu tyto kladné ohlasy jen potvrdila.

Známý kritik Dan Fainaru z prestižního filmového magazínu Screen snímek označuje jako “přirozeného vítěze” a “film, který se zaručeně stane jedním z hitů sezóny”. Love Is All You Need podle něj splňuje všechny charakteristiky žánru v tom nejlepším slova smyslu.

Kritička Wendy Mitchelová k tématu romantické komedie pro Screen dodává: “Doufám, že tento film Susanne Bierové bude další připomínkou dobrým režisérům, že není potřeba se tomuto žánru vyhýbat.”

V britském deníku The Times si film od kritičky Wendy Ideové vysloužil přívlastek “nesmírně sympatický”. Snímek má za sebou také již dánskou distribuční premiéru a první víkendové výsledky potvrzují, že jde o zatím nejúspěšnější film této režisérky. Výsledky návštěvnosti za první víkend překonaly její předchozí snímek Lepší svět oceněný Oscarem.

“Krása romantické komedie spočívá v tom, že všichni víme, jak to skončí. Důležité je, jak moc si užijeme tu cestu na konec,” podotkla režisérka.

rwi