ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18452 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na plátna tuzemských kin se vracejí Krotitelé duchů

0 Richard Winter 21.7.2016

Po dlouhém očekávání se na plátna kin vracejí Krotitelé duchů, a to ve zcela novém pojetí se spoustou zábavných nových postav. Před třiceti lety tato filmová série zaútočila na plátna kin a svým ojedinělým kouzlem si diváky zcela podmanila.

Režisér Paul Feig se nyní rozhodl tuto duchařskou komedii zpracovat zcela novým a svěžím způsobem a na pomoc si k tomu přizval herce a herečky Melissu McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon, Leslie Jones a Chrise Hemswortha. Tuzemská premiéra Krotitelé duchů s novým týmem a novými postavami ve zcela novém dobrodružství se uskuteční 28. července.

Na počátku tohoto pokračování stojí režisér Paul Feig, který má jakožto tvůrce seriálu Machři a šprti a režisér filmů Ženy sobě, Drsňačky a Špion na svém kontě jedny z nejúspěšnějších komedií posledních let. Právě Feig viděl v možnosti zahájit zcela novou kapitolu této série šanci posunout jednu ze svých nejoblíbenějších komediálních sérii do 21. století.

“Když se Krotitelé duchů v kinech poprvé objevili, byl jsem z nich naprosto nadšený,” říká. “Byl jsem na nich hned během premiérového víkendu a upřímně řečeno jsem se nikdy nesetkal s komedií, která by s diváky dokázala to, co právě tento film. Lidé včetně mě byli z toho filmu nadšením naprosto bez sebe, a to nejenom proto, že se jednalo o zábavný film. Šlo tu o to, že se nám představili i ti nejzábavnější herci – všichni jsme zbožňovali Billa Murrayho, Dana Aykroyda, Harolda Ramise a Ernieho Hudsona.”

Nápad natočit další Krotitele duchů – ve smyslu pokračování – samozřejmě není ničím novým. “Vždycky jsem toužil natočit další pokračování,” říká Ivan Reitman, který režíroval a produkoval první dva ikonické díly této série a nyní je společně s Amy Pascal producentem i tohoto pokračování. “Jedná se o jeden z těch příběhů, ke kterým byste se prostě měli vrátit, a já neustále doufal, že k tomu dojde. Ale pokud bychom se na pokračování neshodli všichni, nebylo by ho možné natočit. Dopracovat se ke shodě čtyř různých lidí – obzvlášť těchhle čtyř – bylo takřka nemožné. A pak nás bohužel opustil Harold.”

Po smrti Harolda Ramise v roce 2014 začala filmová společnost ve spolupráci s Reitmanem hledat nové komediální talenty, kteří by se režie chystaného filmu mohli ujmout. Tehdy se objevil Feig.

“Věděl jsem, že se už dlouho pokoušejí natočit pokračování,” uvedl Feig. “Začal jsem o tom přemýšlet. Legrační postavy, které bojují s nadpřirozeným světem, to je stále velmi unikátní nápad, a mně přišlo, že bychom se mohli zaměřit na spoustu dalších věcí, kterými se první dva filmy série nezabývaly. Přemýšlel jsem, jak se toho chopit. A napadlo mě, že bych takový film mohl natočit se čtveřicí těch nejzábavnějších komediálních hereček, jaké znám. To mě velice lákalo, protože šlo o něco zcela nového.”

Reitmana Feigův nápad svým komediálním potenciálem zaujal také. “Na Paulově verzi je velice přitažlivé to, že v ní vůbec nejde o to, jakého pohlaví naši Krotitelé jsou,” míní. “Podstatné je tu přátelství čtveřice hlavních hrdinů či hrdinek, kteří společně vykonají cosi výjimečného.”