ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7572 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na plátna kin vstoupí filmová verze Bídníků

0 Petr Hašek 27.11.2012

Počátkem příštího roku na plátna kin vstoupí filmová verze jednoho z nejlepších a nejoblíbenějších muzikálů všech dob Les Misérables – Bídníci.

Místem slavnostní premiéry bude pražské kino Lucerna, kam budou pozváni všichni, kteří na českých zpracováních tohoto divadelního projektu kdy spolupracovali. V Lucerně se uskuteční i série předpremiérových projekcí, a to denně od 25. do 30. prosince.

Světová premiéra tohoto díla byla v roce 1980 v Paříži. Postupně byl muzikál uveden v jedenadvaceti jazykových verzích napříč celým světem a zhlédlo jej přes 55 milionů diváků. Bídníci byli také prvním velkým světovým muzikálem, který tento žánr představil i českému publiku. Dalšího českého uvedení se Bídníci dočkali v letech 2003 a 2012 v Goja Music Hall a v roce 2009 v Městském divadle v Brně.

Filmové verze se po dlouhých přípravách ujal držitel Oscara za film Králova řeč Tom Hooper. Jako Jean Valjean se představí Hugh Jackman, Fantinu ztvárnila Anne Hathawayová, Cosettu Amanda Seyfriedová, Thénardiérovy Helena Bonham Carterová a Sacha Baron Cohen. Role Valjeanova protivníka Javerta se zhostil Russell Crowe.

rwi