ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25223 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Novém Zélandě objevili první film Alfreda Hitchcocka

0 Redakce 4.8.2011

Na Novém Zélandu byl v archivu objeven první film, na němž se podílel tehdy čtyřiadvacetiletý světoznámý režisér Alfred Hitchcock. Snímek The White Shadow byl natočen v roce v roce 1923. Hitchcock k filmu napsal scénář, stříhal ho a produkoval. Zejména se však na něm podílel jako pomocný režisér. V hlavních rolích hrají tehdejší filmové hvězdy Clive Brook a Betty Compson.

Tři cívky byly nalezeny mezi několika starými neoznačenými americkými filmy. Tyto cívky podle předsedy národní společnosti filmových kritiků Davida Sterritta poskytují neocenitelnou příležitost studovat Hitchcockovy vizuální a vypravěčské nápady, když nabíraly první obrysy. Film poslala do filmového archivu rodina novozélandského promítače a sběratele filmů Jacka Murtagha po jeho smrti v roce 1989. ak se snímek, který je zřejmě jedinou dochovanou kopií, k rodině Murtaghových dostal, není jasné. Nyní je uložen ve filmovém středisku Park Road Post Production ve Wellingtonu.

Hitchcock proslul jako mistr thrillerů a kriminálních příběhů s vysokou uměleckou hodnotou. Za svou více než šedesátiletou kariéru, která zahrnovala éru od němých filmů, přes vynález filmů mluvených až do doby barevných filmů, režíroval více než padesát snímků. Hitchcockovy filmy silně čerpají ze strachu a fantazie a jsou známy svým typickým humorem. Často zobrazují nevinné lidi za okolností, které jsou mimo jejich kontrolu nebo chápání. Mezi jeho nejznámější filmy patří Psycho, Ptáci, Vertigo či Cizinci ve vlaku.

rwi