ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7097 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na nádražích vybrala Police Symphony Orchestra pro Plešouny přes sto tisíc korun

0 jsk 2.9.2020

Mladí hudebníci z Police nad Metují, kteří si říkají Police Symphony Orchestra, na sklonku prázdnin absolvovali sérii neobvyklých koncertů ve vybraných nádražních budovách. Zázemí a generální partnerství neobvyklému benefičnímu projektu poskytla Správa železnic. Celkem šestkrát ve třech dnech tak zněla živá hudba nádražími v Plzni, v Pardubicích a nakonec v Praze.

Velmi oceňuji počin hudebníků z Police Symphony Orchestra. Vybraná částka pak svědčí o tom, že jejich hudba ve spojení s dobrým skutkem veřejnost nadchla. Jsem rád, že Správa železnic mohla být jako generální partner součástí těchto koncertů,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Benefiční turné vyneslo na dobrovolných příspěvcích přesně 106 300 Korun českých a 56,10 EUR. Tyto peníze orchestr věnuje projektu Plešouni Elišky Podzimkové. Ta připravuje se svým týmem animovaný seriál, který pomůže novým pacientům na dětské onkologii získat odvahu pro boj s těžkou diagnózou a připraví je na průběh léčby.

„Upřímně řečeno nevím, jestli existuje krásnější způsob, jak vybírat peníze na seriál Plešouni, než je propojení s touhle bandou nadšenců,” raduje se z výsledku sbírky Eliška Podzimková, kterou s orchestrem spojuje ohromná chuť pomáhat.

Hudebníci z Police Symphony Orchestra připravili pro každý koncert originální program, složený převážně ze současné hudby, upravené na míru pro více než šedesátku mladých muzikantů. Pod taktovkou Joela Hány vystoupili také sólisté Karolína Soukupová, Jan Sklenář a Karel Telecký. Jako host pak čtyři koncerty ozdobila muzikálová zpěvačka a herečka Vendula Příhodová, která s orchestrem příležitostně spolupracuje.