ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11960 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Michala Ambrože zavzpomínají Hudba Praha i Jasná Páka 

0 jsk 16.12.2022

Původní letní koncert Jasné páky v pražských Ledárnách Braník se nakonec uskuteční 10. ledna 2023 ve Velkém sále Lucerny. A vzhledem k nedávnému úmrtí jednoho z frontmanů Michala Ambrože bude vzpomínkou na tohoto výjimečného hudebníka.

Večer pojmenovaný Od začátku do konce (Michal Ambrož 1954 – 2022) zahájí Hudba Praha, kterou doprovodí mnoho Ambrožových hudebních přátel. Následovat bude Jasná Páka s plnohodnotným koncertem.

„Naposledy jsme s Michalem hráli 21. srpna na akci Never more 68 na pražském Výstavišti. Pak už byl v nemocnici, ze které nám volal, abychom v Ledárnách určitě hráli a poslali Putina a Covid do prdele. Kvůli onemocnění Davida Kollera se však koncert nakonec přesouval. Nejprve do Lucerna Music Baru a po Michalově úmrtí jsme se rozhodli pro velkou Lucernu,“ popisuje kapelník Hudby Praha a kytarista Jasné Páky Radovan Jelínek.

Vstupenky z Ledáren i Lucerna Music Baru podle něj zůstávají v platnosti a není zapotřebí je měnit. Vstupenky na 10. ledna 2023 do Velkého sálu jsou v prodeji na GoOut.cz. Podle Jelínka lidé na koncertě, který začne v 19 hodin, uvidí a uslyší Hudbu Praha se zpěváky, kteří byli Michalovými přáteli. Za mikrofonem se budou střídat například Márdi z Vypsané fixy, nedávná zpěvačka Hudby Praha Markéta Foukalová nebo saxofonista a zpěvák Karel Malík a další.

„Některé skladby si rozdělily i současné zpěvačky Hudby Praha Veronika Vítová a Tereza Kopáčková. V playlistu bude průřez písničkami Hudby Praha i Divokýho srdce, tedy Michalova bočního projektu, včetně hitů jako Srdeční příběh, Máma, táta nebo Časy zlý,“ vyjmenovává Jelínek.

Navazující koncert Jasné Páky bude bez hostujících zpěváků, protože v kapele působí několik frontmanů, včetně Davida Kollera, Petra Váši nebo Michala Pelanta. Jedinou výjimkou bude zpěvák Michal Prokop, který zazpívá jednu píseň společně s Davidem Kollerem.