ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24494 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Letní shakespearovské slavnosti zavítají hosté

0 jsk 8.8.2023

Letní shakespearovské slavnosti se svižně přelévají do druhé části léta. Během srpna uvítají na Letní scéně HAMU na Malostranském náměstí v Praze hostující představení z ostravského PaS de Theatre a Prague Shakespeare Company, ale i domácí inscenaci Zimní pohádky.

Již 15. a 16. srpna proběhne na HAMU divadelní dobrodružství Zkrocení zlé ženy, které diváky zavede do světa plného krásných zmatků. Milostný trojúhelník, opilý žebrák a skvělá herecká společnost vtáhne do světa dynamické komedie. Ta nabízí výborné herecké výkony v čele s Kristýnou Leichtovou a Josefem Kalužou, doprovázenými dalšími talentovanými herci, jakými jsou Albert Čuba, Vladimír Polák, Izabela Vydrová nebo Jiří Sedláček.

Shakespearův klenot, Sen noci svatojánské, se bude hrát 17. a 18. srpna. Přenese diváky do magického lesa, kde se proplétají osudy mladých milenců, vládců a kouzelných bytostí. Skrze lásku, touhy, žárlivost a zlobu nám hra představí paletu lidských emocí. Sen režírovala Adéla Laštovková Stodolová a v hlavních rolích uvidíte Tomáše Dastlíka a Zuzanu Říčařovou.

Jedním z klíčových okamžiků letošních slavností bude i premiérové uvedení největšího milostného příběhu všech dob, Romea a Julie, a to v anglickém provedení a s českými titulky. Prague Shakespeare Company, pod vedením uměleckého ředitele a režiséra Guye Robertse, představí svou novinku nadčasového Shakespearova díla pouze v jediném večeru, 19. srpna.

Zbývající termíny má na Letní scéně HAMU na Malostranském náměstí zarezervovány od 23. srpna Zimní pohádka. Diváci budou svědky dramatických i komediálních situací v příběhu zničující žárlivosti, naděje i zázraků., Inscenace režírovaná Pavlem Khekem se může pochlubit skvělým obsazením v čele s Martinem Hofmannem, Michalem Isteníkem, Veronikou Arichtevou, Petrou Špalkovou, Sašou Rašilovem nebo Alenou Mihulovou.