ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6019 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Letní Letnou přijede také francouzský soubor Compagnie XY

0 Redakce 16.6.2011

Soubor Compagnie XY bude další hvězdou festivalu nového cirkusu Letní Letná, který se koná od 21. srpna do 4. září v Letenských sadech v Praze. Hlavní část festivalu Letní Letná nabídne letos již poosmé na tradičním místě mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou čtrnáctidenní maraton zahraničních hvězd nového cirkusu, tuzemských souborů, pohádek i aktivit pro děti a jejich rodiče. Prvním potvrzeným hostem byl švédský Cirkus Cirkör, skandinávský soubor nového cirkusu, který uvede představení Wear it like a crown.

Mistři vzdušné akrobacie z Compagnie XY při svém premiérovém tuzemském představení uvedou představení Le Grand C, v němž 17 mladých akrobatů vytváří podívanou plnou udivující akrobacie na zemi i ve vzduchu. "Ať už jsou to skoky, pády, přemety, lidské pyramidy, bude se vám tajit dech. Představení je pro všechny diváky, kteří mají rádi riziko a odvahu," tvrdí ředitel festivalu Jiří Turek.

Představení Le Grand C se uskuteční 24. až 26. srpna, 28. až 31. srpna a 2. až 4. září od 21:00. Vstupenky na pražská představení jsou již nyní v prodeji přes kurýrní službu Messenger nebo v síti Ticketpro.

Soubor Compagnie XY sklidil úspěch na mnoha zahraničních festivalech. "…akrobaté, u nichž se snoubí neuvěřitelná síla a pohybové schopnosti s půvabem a lidskostí," uvedli k představení v The Times.

Compagnie XY vznikli v roce 2005 z iniciativy Abdela Senhadje a Mahmouda Louertaniho díky jejich práci se studenty cirkusové školy. Od té doby vystoupili v 15 zemích celého světa a vytvořili několik úspěšných představení.

rwi