ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28899 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na koncertu skupiny Phish zatkli 238 lidí

0 jsk 6.1.2014

Rok 2013 neskončil dobře pro některé fanoušky americké rockové skupiny Phish. Během silvestrovského koncertu v newyorské Madison Square Garden zatkla policie 238 lidí za držení drog. Při akci obsadila nejenom vnitřek haly, ale soustředila se i na její okolí. Během operace vyšlo najevo, že většina fanoušků byla pod vlivem marihuany nebo extáze.

Jeden ze zatčených dealerů měl u sebe 424 kapslí s drogou MDMA, 71 kartonů s LSD a 14 balíčků halucinogenních hub. Všechny nalezené drogy byly zabaveny.

Koncerty Phish jsou v Americe v centru zájmu policistů již řadu let. Kapela hraje psychedelickou hubu a přitahuje řadu dealerů. Novinář Dick Corvette napsal do magazínu Vice článek nazvaný Přežil jsem koncert Phish. Stojí v něm: „Lidé na vystoupení Phish nejsou střízliví. Buď jsou už sjetí, anebo to udělají, jakmile dorazí.“

V listopadu loňského roku zasáhla policie na koncertu kapely v Atlantic City. Zatkla při tom 42 osob a zabavila drogy za dvanáct tisíc dolarů. Silvestrovský zásah však byl první, který byl provedený v tak masovém měřítku.

Tagy: ,