ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14001 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na koncertě Phish byly zabaveny drogy za milion dolarů

0 Redakce 10.3.2009

Policisté zabavili během tří dnů, kdy ve virginijském Hamptonu vystupovala kapela Phish nelegální drogy v hodně 1,2 milionu dolarů. Zároveň zatkli 194 fanoušků kapely, zpravidla za přestupky spojené s držením či užíváním drog.

To by znělo jako náběh na policejní stát, nebýt několika detailů. Za prvé, kapela ovlivněná klasickým rockem ve stylu Grateful Dead a jazzovými improvizacemi má neobyčejně oddané fanoušky. A tak se oněch 194 odchycených rekrutovalo z neuvěřitelných 75 000 lidí, kteří přijeli na první vystoupení Phish po pětileté odmlce. Což je pochopitelně důvod pro užití nějaké té rekreační drogy. Fandové Phish jsou zároveň proslulí svou zálibou v nelegálních substancích, především marihuaně. A v neposlední řadě kapela 200 policistů, kteří akci hlídali a drogy zabavovali, sama platila. Kapela, jejíž frontman a kytarista Trey Anastasio byl kdysi ironicky zatčen za drogové přečiny, tak asi usoudila, že pořádek musí být.

Pro hrstku fanoušků Phish v ČR můžeme dodat, že kapela odehrála tři různé sety, které obsahovaly mimo jiné cover znělky z filmu 2001: Vesmírná odysea či dvaadvacetiminutovou verzi vlastní písně Down With Disease. Zazněla i nová skladba Backwards Down the Number Line. V létě vyjedou Phish na regulérní turné.