ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8650 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na JazzFest Brno Diana Krall, Kurt Elling a další

0 jsk 2.2.2023

Program 22. ročníku festivalu JazzFestBrno, který se uskuteční od 7. března do 19. května, je kompletní. K již dříve zveřejněným hvězdám přibyla další významná jména současné jazzové scény.

Do Brna zavítají mimo jiné zpěvák Kurt Elling, bubeník Simon Phillips, saxofonista Donny McCaslin, klavírista Emmet Cohen, kytarista Kurt Rosenwinkel, saxofonistka Melissa Aldana či nově vzniklé anglicko-české trio Noble-Slavík-Clarvis. Představí se také kapela Poogie Bell – Juraj Griglak Band, bubeník Udi Shlomo a basista a zpěvák Chris Morrissey.

Tito umělci doplnili již dříve oznámené hudebníky, kterými jsou Diana Krall (na snímku), Kronos Quartet, Dave Holland, John Scofield a Tigran Hamasyan. Letošní ročník brněnského JazzFestu nabídne v průběhu hlavní části šestnáct koncertů během třinácti festivalových večerů.

„Na konci června navíc uspořádáme druhý ročník Slavností synkop. To je náš festival ve festivalu, na němž se během jediného večera na třech pódiích v Divadle Husa na provázku vystřídají nejzajímavější projekty z česko-slovenské jazzové scény. Letos zde vystoupí mimo jiné jubilující Peter Lipa, ale také Ochepovsky Project nebo Tomáš Sýkora Trio & Aid Kid,“ doplňuje umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.