ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5792 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Jamajce otevřou muzeum Boba Marleyho a Petera Toshe

0 Redakce 10.3.2010

Již v roce 2011 se fanoušci reggae dočkají zprovoznění Jamaica Music Museum. Na karibském ostrově v něm bude otevřena stálá výstava složená z exponátů, které připomenou Boba Marleyho a Petera Toshe, dva přední reggae reprezentanty země.

V expozici budou jak předměty, které už byly někdy v minulosti ukázány, tak ty, které byly dosud před veřejností z různých důvodů ukryty. K vidění bude například album Escape From Babylon (1976) americké zpěvačky Marthy Veléz, které Marley produkoval a jsou na něm dvě coververze jeho písniček. V muzeu by se měl přehrávat také magnetofonový záznam, ze kterého vedle Petera Toshe bude slyšet i zpěv členů Rolling Stones. Je z roku 1977 a zpívají na něm společně v jedné skladbě.

Objekt nového muzea bude dobře zabezpečený. Je to reakce na událost z roku 2008, kdy z výstavy předmětů jamajských hudebních hvězd v Kingstonu byly ukradeny cenné historické záznamy a mnoho unikátních alb.

Dodejme ještě, že lokalita, ve které muzeum bude, zatím není definitivně vybraná. Jamajská vláda, která se o muzeum zasadila, nyní shromažďuje peníze na realizaci.

JŠp