ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7280 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Grammy bude méně kategorií

0 Redakce 8.4.2011

Organizátoři prestižních amerických hudebních cen Grammy se rozhodli od příštího ročníku snížit počet kategorií. Namísto současných 109 jich bude pouze 78. Vedl je k tomu pocit, že by některé kategorie měly být sloučené, neboť zbytečně tříští význam žánrů.

Beze změny zůstanou hlavní ceny pro album a píseň roku, nejlepšího umělce a objev. Sloučeny budou naopak například ceny za zpěv, které jsou nyní udělovány zvlášť v mužské a ženské kategorii. Nově bude udělována cena za sólový pěvecký výkon.

Podobně nová cena pro nejlepší výkon v rocku nahradí nynější odděleně udělované ceny sólovým rockerům a rockovým skupinám. Spojeno bude rovněž ocenění pro kategorie metal a hard rock. Ke dalším spojením dojde i v jiných kategoriích.  

Nové uspořádání se ovšem příliš nedotkne rapu, který měl dosud pět kategorií a nově bude mít čtyři. Velký ohlas jistě sloučení cen lokálních hudebních žánrů cajun, zaydeco nebo havajské hudby do jediné ceny pro regionální žánr. Dále budou daný rok vyřazeny ty kategorie, ve kterých nebude soutěžit alespoň 25 umělců a počinů.

Bude-li situace obdobná po tři roky za sebou, bude kategorie zrušena.  

JŠp