ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17860 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Glastonbury zářili Gorillaz i Muse

0 Redakce 28.6.2010

40. ročník největšího evropského hudebního festivalu Glastonbury, který se koná  v Piltonu ve Velké Británii, dnes po šesti dnech skončil. Navštívilo jej asi 170 tisíc fanoušků a oproti zvyklostem jim tentokrát přálo počasí. Na akci bylo po celou dobu nezvykle horko, a tak si příznivci užívali zejména nočního života, kdy se ochladilo.

V sobotu večer se na hlavním  pódiu objevila i australská popová vokalistka Kylie Minogue, která vystoupila s americkou kapelou Scissor Sisters. Zpěvačka měla na tomto festivalu koncertovat už v roce 2005. Tehdy svou účast musela ale odvolat poté, co u ní lékaři dignostikovali rakovinu prsu. Letos se dočkala velice bouřlivých ovací.

Festival byl zahájen už  minulou středu, ovšem hlavní hudební program odstartoval v pátek. Hlavní pódium ovládla mimo jiné britská skupina Gorillaz, jež nahradila U2, kteří odřekli několik koncertů kvůli rekonvalescenci zpěváka Bono Voxe po operaci zad v Mnichově.

Kromě Kylie Minogue se v sobotu večer představila i Shakira, kapela Muse, která vystoupí 5. července na českém festivalu Rock for People a na Glastonbury potvrdila svou skvělou koncertní pověst i formu, zpěvačka Kate Nash či popové duo Pet Shop Boys. Nedělní večer patřil především Stevie Wonderovi a Norah Jones.

Podle pořadatelů se na jubilejním ročníku představilo na 700 umělců.

JŠp