ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9163 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Glastonbury protestovali proti U2

0 Redakce 27.6.2011

V noci z pátku na sobotu došlo na slavném britském festivalu Glastonbury k protestu, o jehož přípravě jsme na Play.cz informovali s předstihem Jeho terčem byla irská skupina U2, která se na festivalu představila jako hlavní hvězda.

Asi třicítka údajně  irských demonstrantů nafoukla během jejího vystoupení obrovský gumový míč s výzvou, aby platila daně v Irsku. Pořadatelé ho nicméně střelhbitě stáhli a proti aktivistům zasáhla policie. Incident se obešel bez zranění nebo zatčení.

Nafukovací míč o průměru šesti metrů byl osvětlený zevnitř a nesl nápis „U Pay Your Tax 2“, tedy „Vy plaťte své daně také“.

Aktivisté ze skupiny Art Uncut tímto protestovali proti tomu, že kapela U2 přenesla v roce 2006 sídlo společnosti spravující její příjmy z Irska do Nizozemska, kde se z uměleckých honorářů neplatí téměř žádné daně. U2 tak reagovala na to, že v Irsku byly tehdy daně z těchto příjmů zvýšeny.

Na festival Glastonbury, který  skončil včera, letos dorazilo na 170 tisíc diváků. Vystoupili na něm i Coldplay, The Streets, Pendulum, Primal Scream, The Horrors, Beyoncé a další. Příští rok se neuskuteční, protože by byl v termínové kolizi s olympijskými hrami v Londýně.

JŠp