ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29047 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Fresh Film Festu bude tématem manipulace

0 Petr Hašek 24.7.2012

Evropský festival zaměřený na celosvětovou debutovou a studentskou tvorbu Fresh Film Fest začne v Praze 29. srpna a potrvá do 2. září.

Jeho hlavním tématem bude manipulace. Pražský experimentální prostor NoD Roxy zahájí komentované projekce s besedami ve středu 25. července kontroverzním filmem Kony 2012.

Půlhodinový film Kony 2012 zveřejnila letos na jaře americká nezisková organizace Invisible Children na internetovém serveru Youtube. Vyvolal kontroverzní reakce sahající od absolutního uznání až k totálnímu odsouzení a varování před novou formou sektářství a manipulace.

Hlavním účelem snímku bylo seznámit veřejnost s postavou ugandského válečného velitele Josepha Konyho – vůdčí osobností armádních sborů působících v Ugandě a Kongu. Ty mají na svědomí nejen vraždy a znásilňování, ale i dětské rekruty. Film Kony 2012 se stal jedním z nejsledovanějších videí na Youtube, od doby svého zveřejnění zaznamenalo na 92 milionů zhlédnutí. Vyvolalo také kontroverzní reakce sahající od absolutní adorace až k totálnímu odsouzení a varování před novou formou sektářství a manipulace.

Devátý ročník festivalu Fresh Film Fest nabídne 120 filmů. Výsledný program organizátoři vybírají z téměř 1200 přihlášených snímků, například ve studentské sekci uvidí návštěvníci to nejzajímavější, co se za poslední rok urodilo po celém světě.

Soutěže celovečerních debutů a studentských filmů doplní retrospektivy, distribuční premiéry, koncerty, workshopy, divadla či výstavy. Projekce Fresh Film Festu se letos uskuteční v kině Světozor, Francouzském a Maďarském institutu, na FAMU a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kde bude volný vstup.

rwi