ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5400 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na festivalu Sundace uspěly filmy Fruitvale a Blood Brothers

0 Richard Winter 29.1.2013

Hlavní ceny na americkém festivalu nezávislého filmu Sundance, který založil americký herec Robert Redford jako protiváhu hollywoodským studiím, získaly drama Fruitvale a dokumentární snímek Blood Brothers.

Film Fruitvale režíroval jako svůj debut 27letý Ryan Coogler. Snímek je založen na skutečném příběhu mladého Oscara Granta, který byl zabit policií v Kalifornii a jehož smrt rozpoutala protesty proti policejní brutalitě.

Snímek Blood Brothers (Pokrevní bratři) sleduje osudy Američana, který se přestěhoval do Afriky, kde začal v sirotčinci pracovat s dětmi nakaženými virem HIV. “To, že jejich příběh může každý vidět, je úžasné,” sdělil režisér filmu Steve Hoover.

Nejvlivnější americký festival nezávislého filmu již dopomohl ke slávě mnoha tvůrcům – některý ze svých prvních filmů zde představili například i Jim Jarmush, Quentin Tarantino či Darren Arronofsky. Loni se na festivalu představil i český režisér Bohdan Sláma se svým filmem Čtyři slunce.

Sundance Film Festival se každoročně se odehrává v lednu v americkém Utahu a vždy přitahuje pozornost filmových kritiků i tvůrců. Skládá se ze soutěžní sekce, která zahrnuje hranou i dokumentární tvorbu, a z části nesoutěžní.