ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13157 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na festival Leoše Janáčka přijedou světové hvězdy

0 jsk 6.2.2023

Mezinárodním hudební festival Leoše Janáčka zveřejnil svůj program. V rodném kraji skladatele se od 1. června do 1. července setkají rozhlasoví filharmonici České republiky a Norska, mistr violoncella Daniel Müller-Schott, klavírní virtuos Christian Ihle Hadland (na snímku) a hvězdy české klasiky.

„Daniel Müller-Schott, rezidenční umělec letošního festivalu, vystoupí dvakrát. Jednou v ostravském Domě kultury Poklad se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, který bude řídit jeho šéfdirigent Petr Popelka, podruhé v kostele sv. Valentina v Příboře. Můžeme se těšit na mimořádný zážitek, špičkovou hru na bezmála tři sta let starý nástroj. Christian Ihle Hadland rozezní v programu s názvem Pozdrav evropského severu klavír doslova perleťovým zvukem, jak s uznáním říkají jeho recenzenti. Česká filharmonie a Pražský filharmonický sbor se sólisty a dirigentem a prezidentem festivalu Tomášem Netopilem provedou Dvořákovu emotivní kantátu Stabat mater,“ vyjmenoval programové vrcholy ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

V působivých kulisách chrámů, kostelů, klášterů i industriálních budov se v Ostravě, Hukvaldech, Opavě, Ludgeřovicích a Příboře rozezní i varhanní recitály Evy Bublové a Pavla Svobody či viola Kristiny Fialové, která je absolutní vítězkou a laureátkou řady mezinárodních soutěží.  A nebudou chybět ani navýsost moderní hudební přesahy, jazz v podání Nikol Bókové a hudebně-taneční performance Vrány s Terezií Kovalovou.