ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16839 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Festival francouzského filmu přijedou i tamní režiséři

0 Redakce 11.11.2011

V pořadí už 14. ročník Festivalu francouzského filmu se letos uskuteční od 24. do 30. listopadu v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Pardubicích a Plzni. Na akci nebudou chybět zajímaví hosté francouzského filmu, dorazí například režisérka Anne Villacequeová anebo režisér Julien Leclercq.

Festival zahájí 24. listopadu v pražské Lucerně film Milovaní režiséra Christopha Honorého. Snímek se natáčel v Paříži, Londýně a v Praze a kromě jiných se v něm objeví i Miloš Forman v roli stárnoucího otce. Závěr přehlídky pak bude patřit počinu režiséra Bertranda Bonella s názvem Nevěstinec. Toto dílo vychází ze sociologické studie o domech lásky v Paříži na sklonku 19. století a v českých kinech se objeví od 1. prosince.

V loňském roce bylo do našich kin uvedeno celkem dvacet francouzských filmů a jedenáct koprodukcí, které vidělo 390.000 diváků. Téměř třetina z nich přišla na Mikulášovy patálie. Hned za americkou a českou kinematografií zaujímá francouzský film v české distribuci třetí místo.

rwi