ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18311 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na evropských cenách MTV uspěli Taylor Swift a Justin Bieber

0 Petr Hašek 13.11.2012

Zpěváci Taylor Swift a Justin Bieber ovládli nedělní předávání hudebních cen MTV Europe Music Awards 2012 v německém Frankfurtu nad Mohanem. Oba získali po třech oceněních.

Američanka Swift se podle internetového hlasování fanoušků stala nejlepší zpěvačkou a získala i ceny za živá představení a vizuální image. Kanadský mladíček Bieber je nejlepším zpěvákem, má nejlepší jevištní provedení koncertů a stal se nejlepším popovým interpretem.

Dvě ceny, pro nejlepší nováčky a nejlepší fanouškovskou obec, si z Frankfurtu odvezla britsko-irská chlapecká pětice One Direction.

Cenu za nejlepší píseň má Kanaďanka Carly Rae Jepsen (Call Me Maybe), která rovněž získala trofej za nejstrmější vzestup. Nejlepším hiphopovým interpretem se stala Američanka Nicki Minaj, nejlepší rockovou kapelou Linkin Park.

Další žánrová ocenění dostali Američanka Lana Del Rey coby nejlepší alternativní interpret a David Guetta v oblasti elektronické hudby. Nejlepší videoklip (Gangnam Style) natočil jihokorejský rapper Psy. Číňan Han Geng si odnesl cenu za celosvětový počin. Globální ikonou byla už předem vyhlášena letos zesnulá Whitney Houston.

Nejvíce nominací na letošní ceny měla barbadoská zpěvačka Rihanna, a to rovnou osm. Z Frankfurtu si ale nakonec neodnesla žádnou.

JŠp