ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5368 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Eurovizi si čeští fanoušci nejvíce oblíbili skladbu Vesny

0 jsk 17.5.2023

Po vítězství skladby Tattoo od švédské zpěvačky Loreen v letošní soutěži Eurovision Song Contest odhalují data streamingu Spotify, kteří umělci finálové noci patřili k oblíbencům evropských fanoušků.

Údaje shromážděné v týdnu konání Eurovize, od 8. do 14. května, ukazují, že mezi českým publikem byla nejoblíbenější soutěžní skladbou My Sister’s Crown od Vesny (na snímku), přestože v soutěži skončila na 10. místě. Ta se umístila také v žebříčku pěti nejhranějších skladeb uplynulého týdne ve Finsku, Maďarsku a Ukrajině.

Při pohledu na streamy ve všech zemích, které se soutěže zúčastnily, zůstává píseň Tattoo od Loreen nejpřehrávanější skladbou uplynulého týdne. Dostala se tak do celosvětového žebříčku Spotify’s Global Top 50 a 14. května, den po finále, pokořila rekord v počtu celosvětových streamů během jednoho dne u švédské interpretky. Těsně za ní se umístila finská Cha Cha Cha od Käärijä a na třetím místě píseň Queen of Kings od norské reprezentantky Alessandry. Vesna se svým hitem skončila v přehledu na deváté pozici.

Zajímavé je, že Vesna zaznamenala se skladbou velký úspěch při streamování na Spotify, během týdne se navýšil počet streamů o více než 400 procent.